ARTVILNIUS'17

ARTVILNIUS'17

Parodos data

2017 birželio 8 - 11 d.

Parodos vieta

Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“. Laisvės pr. 5, Vilnius. Parodų salės 3,4,5.

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ yra vienintelė šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir didžiausia meno mugė visame Rytų Europos regione. Per aštuonerius veiklos metus meno mugė išsiplėtė ir stabiliai įsitvirtino vietinėje ir užsienio meno rinkoje bei meno mylėtojų privalomų aplankyti renginių sąraše.

Tai patvirtina ir statistika. Kasmet „ArtVilnius“ aplanko virš 20 tūkst. lankytojų, mugėje dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15 šalių (Belgija, Vokietija, Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Lietuva, Baltarusija, Olandija, Rusija, Italija, Prancūzija). Norinčių dalyvauti mugėje galerijų paraiškas peržiūri ir atrenka iš meno kritikų ir meno rinkos ekspertų sudaryta vertinimo komisija, taip užtikrinant mugėje esančių galerijų profesionalumą.

Būdama vienintele regione, mugė siekia būti universaliai demokratiška. Todėl „ArtVilnius“ pagrindiniai tikslai neapsiriboja meno rinkos aktyvinimu Rytų ir Šiaurės Europos regione bei reprezentatyvios šiuolaikinio meno galerijų panoramos pristatymu. Mugės organizatoriai integravo Vilnių į reikšmingiausių Europos šiuolaikinio meno centrų sistemą, padėjo jam tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų.

Šalia papildomos šiuolaikinių meno galerijų programos kasmet organizuojama atskira projektų zona, kurioje išskirtines ekspozicijas pristato meno institucijos ir individualūs menininkai. „ArtVilnius” didžiuojasi savo lankytojams jau pristatęs garsiausias Lenkijos meno institucijas (MOCAK, Laznia) ir vieno seniausių Europoje video meno festivalio VIDEONALE (Vokietija) šiuolaikinio video meno programą. 

Nuo 2014-ųjų „ArtVilnius” ypatingojo partnerio „Lewben group” fondas „Lewben Art Foundation“ projektų zonoje pristato pasaulinio garso menininkų darbų kolekcijas, kurias kuruoja Francesca Ferrarini (Italija). Tarp garsiausių „Lewben Art Foundation“ pristatytų vardų:  Hansas Op de Beeckas, Jake & Dinos Chapman, Bertrandas Lavier ir kt.

Išskirtinė mugė yra ir su savo kasmetine didelių gabaritų ir instaliacijų paroda „Takas“, kurioje savo kūrinius rodo menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Olandijos, Lenkijos, Portugalijos, Vokietijos, Danijos ir kitų šalių.

Tradicinė „ArtVilnius“ programos dalis - geriausių galerijų, menininko ir meno kūrinių rinkimas.

„ArtVilnius“ siekia plėsti ir  šiuolaikiniu menu besidominčių vartotojų ratą įvairiose visuomenės grupėse, ypač tarp jaunimo. Todėl viena iš svarbių mugės dalių yra edukacija. Mugės lankytojų kasmet laukia gausybė kūrybinių dirbtuvių, paskaitų bei susitikimų su menininkais.


Organizatorius:
 Lietuvos meno galerininkų asociacija, ArtVilnius direktorė - p. Diana Stomienė

J. Basanavičiaus g. 1/13, LT-01118 Vilnius
Tel. +370 5 261 09 75, 8 640 38221

info@artvilnius.com

Daugiau apie mugę - www.artvilnius.com